Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ostre reakcje na koncert z okazji jubileuszu narodowców z Podhala

Polska

– Nie chcemy, by Zakopane kojarzyło się z ruchem faszyzującym, trzeba ratować honor Podhala – miał powiedzieć burmistrz Zakopanego Janusz Majcher. Stowarzyszenie Romów w Polsce przesłało do Prokuratury Rejonowej w Zakopanem zawiadomienie w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa. „Brunatny wstyd Podhala. Zjazd skrajnej prawicy z całej Europy”, zatytułowała wczoraj Gazeta Wyborcza tekst potępiający koncert. To tylko przykłady reakcji uprzedzających dzisiejszy koncert, który Stowarzyszenie Obóz Narodowo-Radykalny Podhale zorganizowało na zakopiańskiej Toporowej Cyrhli w 10-lecie istnienia.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16458912/trzeba-ratowac-honor-podhala-kontrowersje-wokol-zjazdu-narodowcow-w-zakopanem

Udostępnij

Zurych: dwa złote medale, do tego srebrny i brązowy

Polska bieg na 800 metrów brązowy medal mistrzostwa europy w lekkiej atletyce rzut młotem srebrny medal złoty medal

Złote medale na mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce zdobyli w piątek: Ania Włodarczyk w rzucie młotem i Adam Kszczot w biegu na 800 metrów. W rzucie młotem brązowy medal zdobyła Joanna Fiodorow, a w biegu na 800 metrów Artur Kuciapski zajął drugie miejsce, zdobywając srebrny medal. W finale biegu wystartowało aż trzech Polaków.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/sport/news-mamy-zloto-i-srebro-na-mistrzostwach-w-zurychu,nId,1485968

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/sport/news-mamy-zloto-i-srebro-na-mistrzostwach-w-zurychu,nId,1485968