Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Żołnierze, czołgi i transportery z Rosji jadą do Doniecka

Świat

Wojskowa kolumna złożona z 50 transporterów opancerzonych BTR i 30 wojskowych ciężarówek wjechała dziś około południa na Ukrainę z Rosji, poinformowali zachodni dziennikarze, którzy to obserwowali. Wcześniej do Donieckiej Republiki Ludowej przybyło z Rosji 1200 żołnierzy, 30 czołgów i 120 transporterów opancerzonych, poinformował samozwańcze władze Donieckiej Republiki Ludowej jej obecny szef Aleksandr Zacharczenko. Jego przemówienie pojawiło się na Yotube. Żołnierzy przysłanych z Rosji Zacharczenko nazwał „bojownikami”. Rosja zaprzecza, że wysyła sprzęt wojskowy i żołnierzy na terytorium Ukrainy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-ukraina/fakty/news-separatysci-przyznaja-dostali-wsparcie-od-rosji,nId,1486069

Udostępnij

Rosja: to nie nasza kolumna pancerna wjechała na Ukrainę

Świat akcja humanitarna konwój rosja separatyści ukraina wozy bojowe wozy pancerne

Kreml oświadczył, że kolumna transporterów opancerzonych, która wjechała z terytorium Rosji na Ukrainę nie jest kolumną rosyjską. O wdarciu się kolumny pancernej z Rosji na Ukrainę informowali w czwartek wieczorem brytyjscy dziennikarze, a wczoraj potwierdził doniesienia wywiad NATO. Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko powiedział wczoraj, że część kolumny została zniszczona przez wojska ukraińskie. Władze Rosji nie skomentowały również doniesień ukraińskich, że część białych ciężarówek z konwoju krążącego przy granicy Ukrainy jest pusta. Jak twierdzą Ukraińcy mają one wywieźć z Ukrainy ciała zabitych Rosjan walczących w Doniecku i Ługańsku albo ewakuować żywych. Rosyjskie doniesienia, o których pisaliśmy wczoraj, że kolumna była kontrolowana przez ukraińskie służby graniczne, okazały się fałszywe, podobnie jak doniesienia o tym, że Czerwony Krzyż uczestniczy w akcji nazwanej przez Kreml humanitarną.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3019

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3019