Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rosja: to nie nasza kolumna pancerna wjechała na Ukrainę

Świat

Kreml oświadczył, że kolumna transporterów opancerzonych, która wjechała z terytorium Rosji na Ukrainę nie jest kolumną rosyjską. O wdarciu się kolumny pancernej z Rosji na Ukrainę informowali w czwartek wieczorem brytyjscy dziennikarze, a wczoraj potwierdził doniesienia wywiad NATO. Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko powiedział wczoraj, że część kolumny została zniszczona przez wojska ukraińskie. Władze Rosji nie skomentowały również doniesień ukraińskich, że część białych ciężarówek z konwoju krążącego przy granicy Ukrainy jest pusta. Jak twierdzą Ukraińcy mają one wywieźć z Ukrainy ciała zabitych Rosjan walczących w Doniecku i Ługańsku albo ewakuować żywych. Rosyjskie doniesienia, o których pisaliśmy wczoraj, że kolumna była kontrolowana przez ukraińskie służby graniczne, okazały się fałszywe, podobnie jak doniesienia o tym, że Czerwony Krzyż uczestniczy w akcji nazwanej przez Kreml humanitarną.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3019

Udostępnij

Żywność dla cywilów, wozy bojowe dla separatystów

Świat pomoc humanitarna rosja separatyści ukraina wozy bojowe

Ukraińska armia potwierdziła dziś informację o przekroczeniu rosyjsko-ukraińskiej granicy przez kolumnę rosyjskich wozów bojowych, podaną wczoraj wieczorem przez brytyjskich dziennikarzy z „Guardiana” i „Telegraphu”. Przez przejście Izwarino około 10 wieczorem miało przejechać co najmniej 50 opancerzonych pojazdów bojowych wiozących żołnierzy.
Ukraińskie służby graniczne kontrolują ciężarówki rosyjskiego konwoju po rosyjskiej stronie granicy w pobliżu ukraińskiego przejścia granicznego Izwarino, kontrolowanego przez promoskiewskich separatystów. Według niepotwierdzonych informacji przy kontroli obecni są przedstawiciele OBWE i Czerwonego Krzyża. Rosyjskie dary ma przejąć Czerwony Krzyż i rozdać mieszkańcom terenów opanowanych przez separatystów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/sztab-operacji-antyterrorystycznej-rosyjskie-transportery-opancerzone-przekroczyly-ukrainska-granice-jada-nimi-uzbrojeni-zolnierze,459379,s.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/sztab-operacji-antyterrorystycznej-rosyjskie-transportery-opancerzone-przekroczyly-ukrainska-granice-jada-nimi-uzbrojeni-zolnierze,459379,s.html