Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Zurych: dwa złote medale, do tego srebrny i brązowy

Polska

Złote medale na mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce zdobyli w piątek: Ania Włodarczyk w rzucie młotem i Adam Kszczot w biegu na 800 metrów. W rzucie młotem brązowy medal zdobyła Joanna Fiodorow, a w biegu na 800 metrów Artur Kuciapski zajął drugie miejsce, zdobywając srebrny medal. W finale biegu wystartowało aż trzech Polaków.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/sport/news-mamy-zloto-i-srebro-na-mistrzostwach-w-zurychu,nId,1485968

Udostępnij

Ministerstwo ogłasza konsultacje bez konsultacji

Polska finansowanie Komitet Kryzysowy Humanistyki Polskiej konsultacje ministerstwo nauki i szkolncictwa wyższego protesty

– Jesteśmy prawie pewni, że okres między 16 lipca a 17 sierpnia został wybrany specjalnie, ze względu na akademickie wakacje, napisali na facebookowym profilu działacze Komitetu Kryzysowego Humanistyki Polskiej. – To właściwie tryb zamachu stanu.
Konsultacje w sprawie zasad finansowania szkolnictwa wyższego MNiSW ogłosiło 17 lipca, a kończą się one w najbliższą niedzielę. Tygodnie między połową lipca a połową sierpnia to najintensywniej wykorzystywany okres urlopowy na uczelniach; już po sesji egzaminacyjnej i obronach prac dyplomowych, a jeszcze przed przygotowaniami do nowego roku akademickiego i sesji poprawkowej, uczelnie są puste. Projekt finansowania szkół wyższych proponowany przez ministerstwo budził protesty władz i pracowników szkół wyższych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/467149,naukowcy-kontra-ministerstwo-nauki-wakacyjny-zamach-stanu.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/467149,naukowcy-kontra-ministerstwo-nauki-wakacyjny-zamach-stanu.html