Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ministerstwo ogłasza konsultacje bez konsultacji

Polska

– Jesteśmy prawie pewni, że okres między 16 lipca a 17 sierpnia został wybrany specjalnie, ze względu na akademickie wakacje, napisali na facebookowym profilu działacze Komitetu Kryzysowego Humanistyki Polskiej. – To właściwie tryb zamachu stanu.
Konsultacje w sprawie zasad finansowania szkolnictwa wyższego MNiSW ogłosiło 17 lipca, a kończą się one w najbliższą niedzielę. Tygodnie między połową lipca a połową sierpnia to najintensywniej wykorzystywany okres urlopowy na uczelniach; już po sesji egzaminacyjnej i obronach prac dyplomowych, a jeszcze przed przygotowaniami do nowego roku akademickiego i sesji poprawkowej, uczelnie są puste. Projekt finansowania szkół wyższych proponowany przez ministerstwo budził protesty władz i pracowników szkół wyższych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/467149,naukowcy-kontra-ministerstwo-nauki-wakacyjny-zamach-stanu.html

Udostępnij

A to będzie defilada!

Polska defilada Warszawa wojsko

Ok 1,2 tys. żołnierzy i ponad 120 wojskowych pojazdów współczesnych i historycznych weźmie udział w defiladzie z okazji święta Wojska Polskiego, która w południe rozpocznie się w Al. Ujazdowskich i na ul. Belwederskiej w Warszawie. Przed przemarszem wojska nad miastem przeleci ponad 50 samolotów i śmigłowców. Oprócz żołnierzy Wojska Polskiego defilować będą spadochroniarze z USA i Kanady ze szkolących się w Polsce pododdziałów. Po raz pierwszy wojsko pokaże czołgi Leopard 2A5 i armatohaubice Krab. Defilować też będą przedwojenne czołgi 7 TP i Renualt FT, tankietki, samochody pancerne, armaty, ciężarówki, samochody i motocykle.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-takiej-defilady-nie-bylo-w-stolicy-od-lat,nId,1485623

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-takiej-defilady-nie-bylo-w-stolicy-od-lat,nId,1485623