Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Wymiana ponad 13 mln liczników energii do 2020 roku

Nauka i Technologie

Wymiany wymaga unijna dyrektywa zobowiązująca kraje członkowskie do zainstalowania przed 2020 rokiem 80 proc. inteligentnych liczników energii elektrycznej. Liczniki takie stale informują zakład energetyczny o poborze prądu, dzięki temu może on znacznie elastyczniej niż obecnie reagować na zapotrzebowanie na energię. Ma to doprowadzić do poważnych oszczędności energii. Zastąpienie używanych obecnie liczników inteligentnymi kosztować będzie około 9 mld zł.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tech.wp.pl/kat,130038,title,Darmowy-prad-w-weekendy-Wymienia-licznik-i-gotowe,wid,16811720,wiadomosc.html

Udostępnij

Cyberberkut zaatakował stronę Kancelarii Prezydenta i giełdy

Nauka i Technologie cyberatak cyberberkut giełda kancelaria prezydenta

Strona kancelarii nie dawała się wczoraj otworzyć, podobnie jak strona giełdy. Wcześniej na swojej stronie internetowej grupa ukraińskich hakerów Cyberberkut podała, że zablokowała strony internetowe polskiego prezydenta i warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. „Cyberberkut w imieniu narodu ukraińskiego żąda natychmiastowego wycofania polskich najemników z terytorium naszego kraju i zaprzestania ślepego poparcia udzielanego faszyzującej władzy Ukrainy”, napisali hakerzy. I GPW, i Kancelaria Prezydenta poinformowały, że zablokowany był jedynie dostęp do stron, nie zostały natomiast naruszone same strony.
W marcu Cyberberkut zaatakował strony internetowe NATO.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.plwww.deon.pl/wiadomosci/polska/art,22189,problemy-ze-strona-kancelarii-prezydenta.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.plwww.deon.pl/wiadomosci/polska/art,22189,problemy-ze-strona-kancelarii-prezydenta.html