Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Jesień idzie, ostatnie bociany odlatują do Afryki

Nieistotne

Ostatnie bociany odlecą w najbliższych dniach, większość już odleciała na zimę do Afryki. Chore lub słabe, które nie będą w stanie odlecieć przezimują w specjalistycznych ośrodkach dla bocianów. Od kilku lat liczba ptaków przylatujących do Polski zmniejsza się. Ostatni światowy spis bocianów z 2004 roku wykazał, że w Polsce było 52,5 tys. bocianich gniazd, co stanowi 20 proc. światowej populacji.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/polska,28/bociany-juz-ruszyly-do-afryki-ostatnie-odleca-na-dniach,139356,1,0.html

Udostępnij

ME: Przybiegł trzeci, wywalczył srebrny medal

Nieistotne bieg na 3 km z przeszkodami Krystian Zalewski mistrzostwa europy w lekkiej atletyce srebrny medal

Srebrny medal mistrzostw Europy w biegu na 3 km z przeszkodami wywalczył wczoraj Krystian Zalewski. Przybiegł na metę w czasie 8:27:11 za dwoma reprezentantami Francji Mahiedine Mekhissi-Benabbadem, który uzyskał czas 8:25:30 i Yoannem Kowalem, który dobiegł do mety w czasie 8:26:66. Zwycięzca biegu Mekhissi-Benabbad został jednak zdyskwalifikowany za zdjęcie koszulki na kilkadziesiąt metrów przed metą, co sędziowie potraktowali jako niesportowe zachowanie. Me­da­le lek­ko­atle­tycz­nych mi­strzostw Eu­ro­py w biegu na 3000 me­trów z prze­szko­da­mi zdobyli dotąd trzej polscy zawodnicy: Jerzy Chro­mik, Bro­ni­sław Ma­li­now­ski i Bo­gu­sław Ma­miń­ski.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://eurosport.onet.pl/lekkoatletyka/krystian-zalewski-polski-bohater-ktory-nigdy-sie-nie-poddaje/y3sb7

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://eurosport.onet.pl/lekkoatletyka/krystian-zalewski-polski-bohater-ktory-nigdy-sie-nie-poddaje/y3sb7