Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Żywność dla cywilów, wozy bojowe dla separatystów

Świat

Ukraińska armia potwierdziła dziś informację o przekroczeniu rosyjsko-ukraińskiej granicy przez kolumnę rosyjskich wozów bojowych, podaną wczoraj wieczorem przez brytyjskich dziennikarzy z „Guardiana” i „Telegraphu”. Przez przejście Izwarino około 10 wieczorem miało przejechać co najmniej 50 opancerzonych pojazdów bojowych wiozących żołnierzy.
Ukraińskie służby graniczne kontrolują ciężarówki rosyjskiego konwoju po rosyjskiej stronie granicy w pobliżu ukraińskiego przejścia granicznego Izwarino, kontrolowanego przez promoskiewskich separatystów. Według niepotwierdzonych informacji przy kontroli obecni są przedstawiciele OBWE i Czerwonego Krzyża. Rosyjskie dary ma przejąć Czerwony Krzyż i rozdać mieszkańcom terenów opanowanych przez separatystów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/sztab-operacji-antyterrorystycznej-rosyjskie-transportery-opancerzone-przekroczyly-ukrainska-granice-jada-nimi-uzbrojeni-zolnierze,459379,s.html

Udostępnij

Eksperci nie mogą badać wraku malezyjskiego samolotu

Świat holenderscy eksperci malezyjski samolot separatyści ukraina walki zestrzelenie

Udało się zidentyfikować 127 z 298 ofiar katastrofy malezyjskiego samolotu pasażerskiego zestrzelonego 17 lipca na wschodzie Ukrainy. Ekipy ekspertów z Holandii, Australii i Malezji musiały przerwać w ubiegłym tygodniu poszukiwania szczątków ludzkich i części samolotu na miejscu jego upadku z powodu walk wojsk ukraińskich z promoskiewskimi separatystami. Holenderscy eksperci badający przyczyny katastrofy samolotu mówią o możliwości sporządzenia wstępnego raportu w ciągu „kilku tygodni”, poinformowała agencja AFP.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-ukraina/zestrzelony-samolot/news-zidentyfikowano-127-ofiar-katastrofy-malezyjskiego-boeinga,nId,1485652

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-ukraina/zestrzelony-samolot/news-zidentyfikowano-127-ofiar-katastrofy-malezyjskiego-boeinga,nId,1485652