Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

ME: Przybiegł trzeci, wywalczył srebrny medal

Nieistotne

Srebrny medal mistrzostw Europy w biegu na 3 km z przeszkodami wywalczył wczoraj Krystian Zalewski. Przybiegł na metę w czasie 8:27:11 za dwoma reprezentantami Francji Mahiedine Mekhissi-Benabbadem, który uzyskał czas 8:25:30 i Yoannem Kowalem, który dobiegł do mety w czasie 8:26:66. Zwycięzca biegu Mekhissi-Benabbad został jednak zdyskwalifikowany za zdjęcie koszulki na kilkadziesiąt metrów przed metą, co sędziowie potraktowali jako niesportowe zachowanie. Me­da­le lek­ko­atle­tycz­nych mi­strzostw Eu­ro­py w biegu na 3000 me­trów z prze­szko­da­mi zdobyli dotąd trzej polscy zawodnicy: Jerzy Chro­mik, Bro­ni­sław Ma­li­now­ski i Bo­gu­sław Ma­miń­ski.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://eurosport.onet.pl/lekkoatletyka/krystian-zalewski-polski-bohater-ktory-nigdy-sie-nie-poddaje/y3sb7

Udostępnij

Dziś święto ustawowo wolne: Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny

Nieistotne święto wolne

W piątek przypada dzień ustawowo wolny od pracy: Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny. W katolicyzmie Maryja mocą Bożą została wzięta do nieba podobnie jak Henoch i Eliasz. Święto obchodzone jest od V wieku. W Polsce największe uroczystości odbywają się w Kalwarii Zebrzydowskiej i na Jasnej Górze, na którą szły pielgrzymki.

W prawosławiu odpowiednikiem święta jest Zaśnięcie Bogurodzicy i jest jednym z dwunastu wielkich świąt prawosławia. Protestanci przeciwstawiają się dogmatowi o wniebowzięciu lub zaśnięciu Maryi.

Udostępnij Komentarze

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze