Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Artyleria ostrzeliwuje centrum Doniecka

Świat

Po raz pierwszy pociski artyleryjskie trafiają w centrum miasta, poinformował dziś po południu Reuters, dotąd walki o Donieck toczyły się na obrzeżach miasta. Naoczni świadkowie ostrzału, z którymi rozmawiali dziennikarze agencji twierdzą, że są zabici i ranni wśród cywilów. Informację potwierdził korespondent agencji AFP informując, że w centrum miasta słychać eksplozje. Lokalne władze Doniecka podały, że w ostatnich trzech dniach zabitych zostało 74 cywilów, a 116 zostało rannych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/lbid,8261,title,Donieck-oblezony-Kijow-nie-godzi-sie-na-rozejm,nazywo.html?ticaid=113436&_ticrsn=3

Udostępnij

Ukraina: Putin przemawia, konwój jedzie. ONZ się włącza

Świat Krym miedwiediew ONZ pomoc humanitarna putin ukraina

Prezydent Rosji Władimir Putin i premier Dmitrij Miedwiediew spotkają się na Krymie z członkami rządu, deputowanymi i senatorami. Konwój z rosyjską pomocą humanitarną jedzie już trzeci dzień. Władze Ukrainy widzą możliwość przyjęcia rosyjskiej pomocy humanitarnej po jej skontrolowaniu na granicy przez ukraińskich celników i obserwatorów OBWE – powiedział wczoraj wieczorem rzecznik prezydenta Ukrainy Światosław Cehołko. Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun oznajmił prezydentowi Ukrainy, że ONZ może przyłączyć się do „koordynowania działań MKCK związanych z misją humanitarną”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/bialy-konwoj-i-putin-na-krymie-trzy-scenariusze-dla-ukrainy,459001,s.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/bialy-konwoj-i-putin-na-krymie-trzy-scenariusze-dla-ukrainy,459001,s.html