Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Dziś święto ustawowo wolne: Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny

Nieistotne

W piątek przypada dzień ustawowo wolny od pracy: Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny. W katolicyzmie Maryja mocą Bożą została wzięta do nieba podobnie jak Henoch i Eliasz. Święto obchodzone jest od V wieku. W Polsce największe uroczystości odbywają się w Kalwarii Zebrzydowskiej i na Jasnej Górze, na którą szły pielgrzymki.

W prawosławiu odpowiednikiem święta jest Zaśnięcie Bogurodzicy i jest jednym z dwunastu wielkich świąt prawosławia. Protestanci przeciwstawiają się dogmatowi o wniebowzięciu lub zaśnięciu Maryi.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Separatyści: rezygnują, zmieniają front, bronią się

Nieistotne donieck separatyści ukraina ługańsk

Przywódca samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej na Ukrainie Walerij Bołotow podał się do dymisji. Zastąpił go dotychczasowy „minister obrony” Igor Płotnicki – podała RIA Novosti. Tydzień temu zrezygnował także premier Donieckiej Republiki Ludowej generał rosyjskiej Federalne Służby Bezpieczeństwa i jej były wiceszef Aleksandr Borodaj. Jego następcą został Aleksandr Zacharczenko, szef MSW za rządów Prezydenta Janukowycza.
Wczoraj donieccy separatyści opublikowali informację, że ich „minister obrony” Igor Girkin (Striełkow) został ciężko ranny, ale zaraz ją zdementowali.
Dowódca batalionu „Wostok” walczącego przeciw Kijowowi Aleksander Chodakowski nieoczekiwanie oświadczył, że nie podlega władzom Donieckiej Republiki Ludowej i jest za „niepodzielną Ukrainą”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kresy24.pl/55215/szef-luganskich-separatystow-rezygnuje-jest-ranny/

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kresy24.pl/55215/szef-luganskich-separatystow-rezygnuje-jest-ranny/