Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Prokuratura zbada czy inwestorzy manipulowali akcjami

Finanse

Akcje spółki Investment Friends rosły, ale 60 proc. transakcji zawarli tylko dwaj inwestorzy, a 60 proc. z tych 60 proc. zawierali między sobą. Na początku lipca średnia dzienna wartość obrotów wynosiła ok. 255 tys. zł. Ale od 14 lipca do 6 sierpnia średnie obroty wynosiły ok. 3 mln 597 tys. zł dziennie, przy czym przez 6 dni od 31 lipca do 6 sierpnia wynosiły średnio ok. 8 mln 633 tys. zł. W rezultacie ceny akcji kilkakrotnie wzrosły. Komisja Nadzoru Finansowego zawiadomiła prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na sztucznym ustalaniu cen przez manipulację akcjami spółki.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1202360,KNF-podejrzewa-manipulacje-akcjami-Investment-Friends

Udostępnij

Kasy fiskalne u fryzjerów, lekarzy, mechaników

Finanse kasa fiskalna mechanik samochodowy ministerstwo finansow podatek

Kasy fiskalne będą musieli mieć mechanicy samochodowi, fryzjerzy, kosmetyczki, prawnicy, stomatolodzy i lekarze bez względu na wysokość obrotów. Dotąd kasa nie była obowiązkowa przy deklarowanych obrotach niższych od 20 tys. zł rocznie. Zdaniem specjalistów zmiana najmocniej dotknie mechaników samochodowych; w warsztatach szara strefa – to znaczy nieewidencjonowane naprawy aut – wynosi co najmniej 40 proc. Podatki od nieewidencjonowanych usług mogłyby wynieść kilka miliardów złotych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/biznes/fiskus-zabiera-sie-za-lekarzy-i-mechanikow-samochodowych-beda-kasy_a17106

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/biznes/fiskus-zabiera-sie-za-lekarzy-i-mechanikow-samochodowych-beda-kasy_a17106