Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Medal Fieldsa dostała Amerykanka Maryam Mirzakhani

Nauka i Technologie

Po raz pierwszy w historii jedno z najwyższych wyróżnień w matematyce Międzynarodowa Unia Matematyczna przyznała kobiecie. Poza Maryam Mirzakhani, która jest profesorem Uniwersytetu Stanforda w Kalifornii medal otrzymali w tym roku Artur Avila z Centre National de la Recherche Scientifique, Manjul Bhargava, profesor Uniwersytetu Princeton, Austriak Martin Hairer z brytyjskiego Uniwersytetu Warwick. Medal ufundowany w 1932 roku przez kanadyjskiego matematyka Johna Charlesa Fieldsa, przyznawany jest co cztery lata, najwyżej czterem uczonym, którzy nie ukończyli 40 roku życia.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/9129,1133045-Medal-Fieldsa-dla-kobiety.html

Udostępnij

Amerykanie opracowują mini-drony dla żołnierzy

Nauka i Technologie dron miniaturowy dron nanotechnologia US Army

Nad stworzeniem dronów, w które wyposażeni byliby żołnierze piechoty pracuje Ośrodek badawczo rozwojowy US Army. Program Cargo Pocket – Intelligence Surveillance Reconnaissance (CP-ISR) ma na celu skonstruowanie miniaturowych dronów, które pozwolą żołnierzom sprawdzić, co jest za rogiem budynku albo w kolejnym pomieszczeniu szturmowanego obiektu. Nowy dron będzie prawdopodobnie oparty na konstrukcji używanego w Afganistanie nano-bezzałogowca Prox Dynamics PD-100 Black Hornet, o masie 16 gramów, zdolnego do przebywania w powietrzu przez okres do 20 minut.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.defence24.pl/news_kieszonkowe-drony-dla-zolnierzy-us-army

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.defence24.pl/news_kieszonkowe-drony-dla-zolnierzy-us-army