Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Ukraina: Putin przemawia, konwój jedzie. ONZ się włącza

Świat

Prezydent Rosji Władimir Putin i premier Dmitrij Miedwiediew spotkają się na Krymie z członkami rządu, deputowanymi i senatorami. Konwój z rosyjską pomocą humanitarną jedzie już trzeci dzień. Władze Ukrainy widzą możliwość przyjęcia rosyjskiej pomocy humanitarnej po jej skontrolowaniu na granicy przez ukraińskich celników i obserwatorów OBWE – powiedział wczoraj wieczorem rzecznik prezydenta Ukrainy Światosław Cehołko. Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun oznajmił prezydentowi Ukrainy, że ONZ może przyłączyć się do „koordynowania działań MKCK związanych z misją humanitarną”.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/bialy-konwoj-i-putin-na-krymie-trzy-scenariusze-dla-ukrainy,459001,s.html

Udostępnij

Rosyjskie manewry na Wyspach Kurylskich

Świat Japonia manewry rosja Shinzo Abe wyspy kurylskie

Rosyjscy spadochroniarze i okręty Floty Oceanu Spokojnego rozpoczęli dziś manewry na Wyspach Kurylskich. Południowa część archipelagu jest przedmiotem terytorialnego sporu między Rosją i Japonią. Rząd Japonii zaprotestował, premier Shinzo Abe powiedział, że manewry są nie do przyjęcia. Rzecznik prasowy Wschodniego Okręgu Wojskowego Sił Zbrojnych Rosji Aleksander Gordiejew oświadczył, że manewry są planowe. Na początku lipca Rosja przeprowadziła manewry Floty Czarnomorskiej, w piątek zakończyły się wojskowe ćwiczenia przy granicy Ukrainy, w poniedziałek rozpoczęły się manewry w obwodzie pskowskim blisko granic Estonii i Łotwy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/466957,manewry-rosyjskiej-armii-na-kurylach-japonia-to-nie-do-przyjecia.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/466957,manewry-rosyjskiej-armii-na-kurylach-japonia-to-nie-do-przyjecia.html