Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Dwie trzecie polskich kierowców jeździ za szybko

Polska

Kierowcy przekraczający dozwolone szybkości z reguły nie uważają tego za niebezpieczne czy szkodliwe, wynika z badań Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Rada zaleciła zmiany przepisów. Młodzi kierowcy – bo oni masowo ignorują ograniczenia prędkości – mają tracić prawo jazdy po trzykrotnym przyłapaniu na tym. Mandaty za przekroczenie prędkości mają być znacznie wyższe. Zniesiony powinien też zostać, zdaniem rady, dziesięciokilometrowy limit ponad dozwoloną prędkość, przekroczenie którego powoduje karę.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-dwie-trzecie-kierowcow-jezdzi-za-szybko,nId,1484804

Udostępnij

Brązowy medal w rzucie dyskiem zdobył Robert Urbanek

Polska brązowy medal mistrzostwa europy w lekkiej atletyce Robert Urbanek rzut dyskiem

Drugi brązowy medal mistrzostw Europy wywalczył w rzucie dyskiem dla reprezentacji Polski Robert Urbanek rzutem na 63,81 m w drugiej próbie. Małachowski, znacznie wyżej klasyfikowany od Urbanka był czwarty. Zwyciężył Niemiec Robert Harting, niepokonany od czterech lat, z wynikiem 66,07, srebrny medal zdobył Estończyk Gerd Kanter.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://eurosport.onet.pl/lekkoatletyka/lekkoatletyczne-me-brazowy-medal-roberta-urbanka-piotr-malachowski-poza-podium/7vxct

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://eurosport.onet.pl/lekkoatletyka/lekkoatletyczne-me-brazowy-medal-roberta-urbanka-piotr-malachowski-poza-podium/7vxct