Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rosyjskie manewry na Wyspach Kurylskich

Świat

Rosyjscy spadochroniarze i okręty Floty Oceanu Spokojnego rozpoczęli dziś manewry na Wyspach Kurylskich. Południowa część archipelagu jest przedmiotem terytorialnego sporu między Rosją i Japonią. Rząd Japonii zaprotestował, premier Shinzo Abe powiedział, że manewry są nie do przyjęcia. Rzecznik prasowy Wschodniego Okręgu Wojskowego Sił Zbrojnych Rosji Aleksander Gordiejew oświadczył, że manewry są planowe. Na początku lipca Rosja przeprowadziła manewry Floty Czarnomorskiej, w piątek zakończyły się wojskowe ćwiczenia przy granicy Ukrainy, w poniedziałek rozpoczęły się manewry w obwodzie pskowskim blisko granic Estonii i Łotwy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/466957,manewry-rosyjskiej-armii-na-kurylach-japonia-to-nie-do-przyjecia.html

Udostępnij

Czerwony Krzyż: nie mamy nic wspólnego z konwojem

Świat czerwony krzyż pomoc humanitarna rosja ukraina

Rzecznik Czerwonego Krzyża Frederic Joly powiedział korespondentowi radia RMF FM, że dopóki nie będzie gwarancji, iż akcja jest politycznie neutralna, Czerwony Krzyż się pod nią nie podpisze. Wcześniej minister Spraw Zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow twierdził, że akcja dostarczania pomocy Ukraińcom odbywać się będzie pod auspicjami Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża. 280 pomalowanych na biało wojskowych ciężarówek wiezie 2 tys. ton wsparcia dla mieszkańców obwodów donieckiego i ługańskiego na wschodzie Ukrainy. Rosyjskie źródła wymieniają 69 agregatów prądotwórczych, 400 ton kaszy, 340 ton konserw mięsnych, 30 ton soli, 100 ton cukru, 60 ton konserw mlecznych, 800 kg herbaty, 679,5 tys. butelek wody, 62,4 ton odżywek dla dzieci, 54 tony sprzętu medycznego i lekarstw, a także 12 tys. śpiworów. Na granicę ukraińską konwój przyjedzie wieczorem.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-ukraina/fakty/news-czerwony-krzyz-odcina-sie-od-rosyjskiego-konwoju-pomocy-huma,nId,1484264

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-ukraina/fakty/news-czerwony-krzyz-odcina-sie-od-rosyjskiego-konwoju-pomocy-huma,nId,1484264