Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Czerwony Krzyż: nie mamy nic wspólnego z konwojem

Świat

Rzecznik Czerwonego Krzyża Frederic Joly powiedział korespondentowi radia RMF FM, że dopóki nie będzie gwarancji, iż akcja jest politycznie neutralna, Czerwony Krzyż się pod nią nie podpisze. Wcześniej minister Spraw Zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow twierdził, że akcja dostarczania pomocy Ukraińcom odbywać się będzie pod auspicjami Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża. 280 pomalowanych na biało wojskowych ciężarówek wiezie 2 tys. ton wsparcia dla mieszkańców obwodów donieckiego i ługańskiego na wschodzie Ukrainy. Rosyjskie źródła wymieniają 69 agregatów prądotwórczych, 400 ton kaszy, 340 ton konserw mięsnych, 30 ton soli, 100 ton cukru, 60 ton konserw mlecznych, 800 kg herbaty, 679,5 tys. butelek wody, 62,4 ton odżywek dla dzieci, 54 tony sprzętu medycznego i lekarstw, a także 12 tys. śpiworów. Na granicę ukraińską konwój przyjedzie wieczorem.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-ukraina/fakty/news-czerwony-krzyz-odcina-sie-od-rosyjskiego-konwoju-pomocy-huma,nId,1484264

Udostępnij

Rosja: darów przeładować nie damy

Świat pomoc humanitarna rosja ukraina

Ukraina przyjmie rosyjską pomoc humanitarną dla mieszkańców terenów objętych wojną, jeśli na granicy zostaną przeładowane z rosyjskich ciężarówek na ukraińskie. Do odbiorców rosyjskie dary trafiłyby razem z towarami ukraińskimi i przysłanymi z krajów Unii Europejskiej. Rosja nie zgadza się na przeładunek na granicy i domaga się wpuszczenia 280 ciężarówek do Ługańska. Na granicę rosyjsko-ukraińską konwój ma dotrzeć dziś koło południa.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,134642,16469084,Strzezcie_sie_Rosjan_dary_wiozacych.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,134642,16469084,Strzezcie_sie_Rosjan_dary_wiozacych.html