Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Amerykanie opracowują mini-drony dla żołnierzy

Nauka i Technologie

Nad stworzeniem dronów, w które wyposażeni byliby żołnierze piechoty pracuje Ośrodek badawczo rozwojowy US Army. Program Cargo Pocket – Intelligence Surveillance Reconnaissance (CP-ISR) ma na celu skonstruowanie miniaturowych dronów, które pozwolą żołnierzom sprawdzić, co jest za rogiem budynku albo w kolejnym pomieszczeniu szturmowanego obiektu. Nowy dron będzie prawdopodobnie oparty na konstrukcji używanego w Afganistanie nano-bezzałogowca Prox Dynamics PD-100 Black Hornet, o masie 16 gramów, zdolnego do przebywania w powietrzu przez okres do 20 minut.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.defence24.pl/news_kieszonkowe-drony-dla-zolnierzy-us-army

Udostępnij

Gdańsk: wystawa polskich aparatów fotograficznych

Nauka i Technologie aparat fotograficzny wystawa

Polskie aparaty fotograficzne sprzed wojny i powojenne wystawiła galeria Retro Kamera w Gdańsku. Eksponaty wystawy pochodzą ze zbiorów fotografów Grzegorza Mehringa, Marcina Łabędzkiego oraz właściciela galerii Marka Mazura. Najatrakcyjniejszym eksponatem jest jedyny zachowany przedwojenny aparat Widok na szklane płyty, którego sto prototypowych egzemplarzy zdążyła wytworzyć fabryka Pawła Sobkowskiego. Są też Druh, Start, Ami i Feniks, aparaty wytwarzane w Polsce po wojnie.
Wystawa trwać będzie do końca roku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16401079/polski-przedwojenny-aparat-widok-w-gdansku-ocalal-jeden-z-serii-liczacej-sto-egzemplarzy

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16401079/polski-przedwojenny-aparat-widok-w-gdansku-ocalal-jeden-z-serii-liczacej-sto-egzemplarzy