Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rosja: darów przeładować nie damy

Świat

Ukraina przyjmie rosyjską pomoc humanitarną dla mieszkańców terenów objętych wojną, jeśli na granicy zostaną przeładowane z rosyjskich ciężarówek na ukraińskie. Do odbiorców rosyjskie dary trafiłyby razem z towarami ukraińskimi i przysłanymi z krajów Unii Europejskiej. Rosja nie zgadza się na przeładunek na granicy i domaga się wpuszczenia 280 ciężarówek do Ługańska. Na granicę rosyjsko-ukraińską konwój ma dotrzeć dziś koło południa.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,134642,16469084,Strzezcie_sie_Rosjan_dary_wiozacych.html

Udostępnij

Obserwatorzy z OBWE pojadą z rosyjskim konwojem

Świat OBWE pomoc humanitarna rosja ukraina

Rosyjska pomoc humanitarna „będzie realizowana pod egidą Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża, a konwojowi towarzyszyć będą przedstawiciele Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie”, powiedział dziś były prezydent Ukrainy Leonid Kuczma agencji Interfax-Ukraina. Ustalone zostało to na posiedzeniu grupy kontaktowej. Grupa złożona z przedstawicieli OBWE, Rosji, Ukrainy i prorosyjskich separatystów we wschodniej Ukrainie, ma za zadanie wypracować stałe zawieszenie broni. Kuczma zapewnił, że do Ługańska dostarczone też będą dary z Ukrainy, UE i USA”. Dystrybucją pomocy ma zająć się Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,18378,rosyjska-pomoc-tak-ale-w-asyscie-obwe.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,18378,rosyjska-pomoc-tak-ale-w-asyscie-obwe.html