Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Polska wyposaży szkołę dla dzieci irackich uchodźców

Nieistotne

Na wyposażenie irackiej szkoły dla kilkuset uczniów w chrześcijańskiej dzielnicy Irbilu Ministerstwo Spraw Zagranicznych przeznaczyło 100 tys. złotych. Organizacją szkoły zajmuje się agencja konsularna RP w Irbilu, stolicy irackiego Kurdystanu, wraz z arcybiskupem archidiecezji chaldejskiej Baszarem Warda. Szkoła ma być gotowa we wrześniu. Uczęszczać będą do niej dzieci uchodźców z prowincji Niniwa na północy Iraku, w znacznej części chrześcijan obrządku chaldejskiego.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,22169,100-tys-zl-na-wyposazenie-szkoly.html

Udostępnij

Białoruś i Kazachstan nie przyłączą się do embarga

Nieistotne białoruś embargo Eurazjatycka Unia Gospodarcza Jednolity Obszar Gospodarczy kazachstan rosja

Choć obydwa państwa wraz z Federacją Rosyjską tworzą Jednolity Obszar Gospodarczy (JOG) połączony Unią Celną (UC), będą nadal kupować owoce, warzywa, mięso, drób, ryby, mleko i nabiał ze Stanów Zjednoczonych, Unii Europejskiej, Australii, Kanady i Norwegii. Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka zapewnił, że nie będzie tranzytu przez Białoruś zakazanych towarów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/bialorus-i-kazachstan-nie-przylacza-sie-do-embarga-rosji,458430.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/bialorus-i-kazachstan-nie-przylacza-sie-do-embarga-rosji,458430.html