Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Podwyżka diet za pracę w komisjach wyborczych

Polska

Ze 135 do 300 zł wzrośnie dieta za pracę w obwodowej komisji wyborczej, członkowie komisji terytorialnych zarobią 550 zł zamiast dotychczasowych 200 zł. Jeszcze wyższe będą diety przewodniczących komisji: 380 zł w obwodowych i 650 w terytorialnych. Państwowa Komisja Wyborcza podwyższyła diety, bo dotychczasowe nie zachęcały do pracy w komisjach, zdarzało się nawet, że chętnych brakowało.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3537307,podwyzki-dla-czlonkow-komisji-wyborczych-pkw-szuka-chetnych-do-pracy-przy-wyborach-samorzadowych,id,t.html

Udostępnij

Prawo szkodzi wytwórcom żywności tak samo jak embargo

Polska embargo prawo gospodarcze producenci żywności

Nasze absurdy prawne są dla producentów żywności równie szkodliwe jak rosyjskie embargo, twierdzi prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak w liście otwartym. Jego zdaniem wysokie podatki, skomplikowane przepisy oraz nierealne wymagania sanitarne sprawiają, że rolnikom nie opłaca się przetwarzać żywności albo skłaniają ich do nielegalnej działalności. Zdaniem związku polskie przepisy należą do najbardziej rygorystycznych w UE, gdyby nie one sektor małych producentów żywności, który wart jest około 2 procent PKB, byłby znacznie większy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/dla-malych-firm-polskie-przepisy-rownie-uciazliwe-jak-embargo-rosji_a17219

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/dla-malych-firm-polskie-przepisy-rownie-uciazliwe-jak-embargo-rosji_a17219