Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Nowy podatek ukryty pod nazwą „opłata depozytowa”

Finanse

Każdy rejestrujący używany samochód będzie musiał zapłacić 400 zł „opłaty depozytowej”, planuje Ministerstwo Środowiska. Ze zgromadzonych w ten sposób pieniędzy wypłacane będą premie dla tych, którzy oddadzą auto na złom. Dotąd złomowanie samochodu kosztowało 500 złotych. Według ministerstwa opłatę depozytową zapłaci około 800 tys. osób rocznie, nowy podatek przyniesie około 320 mln zł. Nad projektem ministerstwa obradował dziś rząd.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/466865,ministerstwo-srodowiska-400-zl-oplaty-depozytowej-za-uzywany-samochod.html

Udostępnij

Unijne dotacje wytwarzają tysiące etatów w urzędach

Finanse dotacje etaty UE Unia Europejska urzędy

„Prawie 12 tys. osób na 10,6 tys. etatów w 115 instytucjach pracuje przy przygotowaniu programów i obsłudze funduszy europejskich z perspektywy 2007–2013 – wynika z danych Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju”, informuje „Forsal.pl”. Pracownicy obsługujący unijne fundusze, wylicza serwis, są zatrudnieni w 10 ministerstwach, 16 urzędach marszałkowskich, 16 urzędach wojewódzkich, w urzędach pracy, kontroli skarbowej, wojewódzkich funduszach ochrony środowiska i gospodarki wodnej, a także jeszcze w 25 innych państwowych instytucjach. Średnie zarobki wynosiły w ubiegłym roku 4767 zł brutto, a w ministerstwach nieznacznie przekraczało 6 tys. zł brutto.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/815392,jak-sie-konsumuje-unijne-srodki-przy-ich-obsludze-pracuje-12-tys-osob.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/815392,jak-sie-konsumuje-unijne-srodki-przy-ich-obsludze-pracuje-12-tys-osob.html