Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Unijne dotacje wytwarzają tysiące etatów w urzędach

Finanse

„Prawie 12 tys. osób na 10,6 tys. etatów w 115 instytucjach pracuje przy przygotowaniu programów i obsłudze funduszy europejskich z perspektywy 2007–2013 – wynika z danych Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju”, informuje „Forsal.pl”. Pracownicy obsługujący unijne fundusze, wylicza serwis, są zatrudnieni w 10 ministerstwach, 16 urzędach marszałkowskich, 16 urzędach wojewódzkich, w urzędach pracy, kontroli skarbowej, wojewódzkich funduszach ochrony środowiska i gospodarki wodnej, a także jeszcze w 25 innych państwowych instytucjach. Średnie zarobki wynosiły w ubiegłym roku 4767 zł brutto, a w ministerstwach nieznacznie przekraczało 6 tys. zł brutto.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/815392,jak-sie-konsumuje-unijne-srodki-przy-ich-obsludze-pracuje-12-tys-osob.html

Udostępnij

ZUS poluje na przedsiębiorstwa

Finanse kontrola składki ZUS

W przedsiębiorstwach branży badania rynku i opinii ZUS kwestionuje umowy o dzieło masowo tam stosowane. Przedsiębiorstwa te zlecają badania ekspertom z placówek naukowych właśnie w oparciu o umowę o dzieło. Kontrolerzy naliczają składki na wszystkie umowy automatycznie, skarżą się przedsiębiorcy, nie zwracając uwagi na treść umów, na pięć lat wstecz. W innych przedsiębiorstwach ZUS domaga się składek od zasiłków wypłacanych z funduszów socjalnych oraz od diet za podróże służbowe.– To jest próba wyciśnięcia z firm ostatniej złotówki. Taka interpretacja przepisów powinna być skontrolowana przez sądy – komentuje ekspert emerytalny Konfederacji Lewiatan, członek rady nadzorczej ZUS Jeremi Mordasewicz.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/815182,zus-szuka-pieniedzy-przedsiebiorcy-zaplaca-skladki-od-wszystkiego.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/815182,zus-szuka-pieniedzy-przedsiebiorcy-zaplaca-skladki-od-wszystkiego.html