Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

KE utworzyła grupę zadaniową do badania skutków embarga

Gospodarka

Grupa złożona z unijnych urzędników ma opracować ekspertyzę dotyczącą każdego produktu objętego rosyjskim embargiem, biorąc pod uwagę sytuację na innych rynkach, do najbliższego czwartku. W czwartek w Brukseli spotkają się eksperci wydelegowani przez rządy państw objętych embargiem, żeby ocenić sytuację i określić sposoby jej przezwyciężenia. Według danych Eurostatu, jak podawaliśmy wczoraj, europejskie straty spowodowane embargiem wyniosą 5,252 mld euro, z tego polskie 841 mln euro.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,18369,ue-grupa-zadaniowa-ds-rosyjskich-sankcji.html

Udostępnij

Rośnie import i eksport, poprawia się saldo

Gospodarka eksport GUS import saldo

Eksport wzrósł o 5,4 proc. w pierwszym półroczu tego roku, import o 4,5 proc., podał dziś Główny Urząd Statystyczny. Wartość eksportu wyniosła 80,02 mld euro, a importu 80,20 mld. Saldo jest ujemne, wynosi 183,8 mln, podczas kiedy rok temu w pierwszym półroczu wynosiło 819,3 mln euro.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/815344,gus-w-i-polroczu-eksport-wzrosl-o-5-4-proc-a-import-o-4-5-proc.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/815344,gus-w-i-polroczu-eksport-wzrosl-o-5-4-proc-a-import-o-4-5-proc.html