Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Chiny są największym eksporterem robotów przemysłowych

Nauka i Technologie

Wyeksportowały w ubiegłym roku 37 tysięcy robotów opanowując około 20 proc. światowego rynku, podczas kiedy Japonia – dotychczasowy lider w dziedzinie eksportu tych maszyn – sprzedała za granicę 26 tysięcy. Chiński przemysł robotyki rozwija się w tempie 36 proc. rocznie, średnia światowa wynosi 10 proc. Zdaniem ekonomistów takie tempo rozwoju Chiny utrzymają przez najbliższe dziesięciolecie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polska-azja.pl/2014/08/11/chiny-nowy-swiatowy-lider-rozwoju-robotyki-przemyslowej/

Udostępnij

Brytyjscy naukowcy badają dzieciństwo polskich imigrantów

Nauka i Technologie dzieci emigracja polacy za granicą wielka brytania

Polaków, którzy wyemigrowali do Wielkiej Brytanii przed ukończeniem 18. roku życia poszukują socjologowie z Queen Mary University of London oraz V&A Museum of Childhood. Naukowcy chcą rozmawiać z polskimi mieszkańcami dzielnic Londynu Newham, Hackney i Tower Hamlet. Badania dotyczą dzieci, które osiedliły się w Wielkiej Brytanii od 1930 roku do teraz.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://londynek.net/wiadomosci/Brytyjscy+naukowcy+szukaja+Polakow+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=24019

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://londynek.net/wiadomosci/Brytyjscy+naukowcy+szukaja+Polakow+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=24019