Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

KE zakwestionowała ustawowe ograniczenia pracy kobiet

Polska

Zapis Kodeksu pracy, że kobiety nie mogą wykonywać prac uciążliwych lub szkodliwych dla zdrowia zakwestionowała Komisja Europejska, uznając go za niezgodny z postanowieniami dyrektywy w sprawie wprowadzenia w życie zasady równego traktowania kobiet i mężczyzn w zakresie dostępu do zatrudnienia, kształcenia i awansu zawodowego oraz warunków pracy. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej pracuje obecnie nad zmianą tego przepisu. Nowy zapis ma brzmieć: kobiety nie mogą wykonywać prac związanych z nadmiernym wysiłkiem fizycznym, mogących zagrażać ich zdrowiu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,22161,rownouprawnienie-i-zmiany-w-kodeksie-pracy.html

Udostępnij

Wielka modernizacja komunikacji miejskiej

Polska autobusy dotacje komunikacja miejska tramwaje Unia Europejska

Co najmniej 168 linii tramwajowych ma zostać zbudowanych albo zmodernizowanych, polskie miasta mają w tym czasie kupić 600 tramwajów i autobusów hybrydowych lub elektrycznych. W latach 2007-13 na modernizację trakcji tramwajowej poszło 5,3 mld zł z unijnej kasy. W projekcie programu operacyjnego „Infrastruktura i środowisko” na „rozwój infrastruktury transportowej” przewidzianych jest 16,8 mld euro, z czego znaczna część wydana zostanie na transport komunalny w miastach. Według przewidywań, unowocześnienie i rozbudowa komunikacji miejskie sprawi, że w roku 2022 korzystać z niej będzie o 35 proc, więcej pasażerów niż teraz.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.biz/biznes/1,101716,16457877,Unia_Europejska_przesadzi_nas_na_tramwaje.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.biz/biznes/1,101716,16457877,Unia_Europejska_przesadzi_nas_na_tramwaje.html