Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

ZUS poluje na przedsiębiorstwa

Finanse

W przedsiębiorstwach branży badania rynku i opinii ZUS kwestionuje umowy o dzieło masowo tam stosowane. Przedsiębiorstwa te zlecają badania ekspertom z placówek naukowych właśnie w oparciu o umowę o dzieło. Kontrolerzy naliczają składki na wszystkie umowy automatycznie, skarżą się przedsiębiorcy, nie zwracając uwagi na treść umów, na pięć lat wstecz. W innych przedsiębiorstwach ZUS domaga się składek od zasiłków wypłacanych z funduszów socjalnych oraz od diet za podróże służbowe.– To jest próba wyciśnięcia z firm ostatniej złotówki. Taka interpretacja przepisów powinna być skontrolowana przez sądy – komentuje ekspert emerytalny Konfederacji Lewiatan, członek rady nadzorczej ZUS Jeremi Mordasewicz.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/815182,zus-szuka-pieniedzy-przedsiebiorcy-zaplaca-skladki-od-wszystkiego.html

Udostępnij

UE: spadają zarobki młodych pracowników

Finanse spadek zarobkółw Unia Europejska zarobki

Pensje młodych mieszkańców Europy południowej spadły o kilkanaście procent w ciągu ostatnich lat. Podobną tendencję obserwuje się w całej Europie. Najmocniej w UE odczuli spadek zarobków młodzi Hiszpanie i Portugalczycy; roczne wynagrodzenie brutto Hiszpanów w wieku od 20 do 24 lat było w 2012 roku o 15 proc. niższe niż w roku 2010, kiedy średnie wynagrodzenie wszystkich spadło o 0,3 proc. W Portugalii średnie miesięczne zarobki osób w wieku 18-24 lat zmniejszyły się w tym samym czasie o 25 proc., kiedy w całym kraju wzrosły o 1 proc.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/815024,jak-spadaja-pensje-mlodych-na-poludniu-europy.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/815024,jak-spadaja-pensje-mlodych-na-poludniu-europy.html