Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Wielka modernizacja komunikacji miejskiej

Polska

Co najmniej 168 linii tramwajowych ma zostać zbudowanych albo zmodernizowanych, polskie miasta mają w tym czasie kupić 600 tramwajów i autobusów hybrydowych lub elektrycznych. W latach 2007-13 na modernizację trakcji tramwajowej poszło 5,3 mld zł z unijnej kasy. W projekcie programu operacyjnego „Infrastruktura i środowisko” na „rozwój infrastruktury transportowej” przewidzianych jest 16,8 mld euro, z czego znaczna część wydana zostanie na transport komunalny w miastach. Według przewidywań, unowocześnienie i rozbudowa komunikacji miejskie sprawi, że w roku 2022 korzystać z niej będzie o 35 proc, więcej pasażerów niż teraz.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.biz/biznes/1,101716,16457877,Unia_Europejska_przesadzi_nas_na_tramwaje.html

Udostępnij

Srebro i brąz mistrzostw świata dla polskich kajakarek

Polska kajakarstwo mistrzostwa świata

Srebrny medal mistrzostw świata w kajakarstwie na dystansie 200 metrów zdobyła Marta Walczykiewicz, pierwsze miejsce zajęła Nowozelandka Lisa Carrington, a trzecie Serbka Mikolina Moldovan. Brązowy medal na dystansie 500 m zdobyły Karolina Naja i Beata Mikołajczyk. Zwyciężyła osada z Węgier, a drugie miejsce zajęły reprezentantki Serbii.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/43/265/Artykul/1199000,MS-w-kajakarstwie-kolejne-medale-polskich-kajakarek

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/43/265/Artykul/1199000,MS-w-kajakarstwie-kolejne-medale-polskich-kajakarek