Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Unijny eksport do Rosji będzie mniejszy o połowę

Gospodarka

Ponad 5,2 mld euro wyniosą straty spowodowane rosyjskim embargiem na import z Unii, wyliczyli unijni urzędnicy. Najwięcej straci Litwa, która sprzedaje do Rosji objęte embargiem produkty warte ponad 900 milionów euro. Po niej Polska, która wyeksportowałaby do Rosji produkty spożywcze za blisko 850 milionów euro. Trzecie Niemcy, które stracą prawie 600 milionów euro. Następne państwa kolejno według wysokości strat to Holandia, Dania, Hiszpania, Finlandia, Belgia, oraz Francja. Eksport do Rosji z Unii Europejskiej wart był w ubiegłym roku 11 miliardów euro.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/466564,rosyjskie-embargo-i-straty-w-unii-europejskiej-ile-beda-kosztowaly-sankcje.html

Udostępnij

Deregulacja zawodów: druga transza i protesty

Gospodarka deregulacja korporacje protesty ustawa

Druga transza ustawy deregulacyjnej obejmująca 96 profesji wchodzi dziś w życie. Dotyczy zawodów podlegających resortowi infrastruktury i finansów, wśród nich architektów, urbanistów, inżynierów budowlanych czy doradców podatkowych. Podobnie jak pierwsza transza, która objęła przed rokiem 51 zawodów, ta również wywołała gwałtowne protesty. Łącznie uwolnionych zostanie 250 zawodów, do których korporacje bronią dostępu. Deregulacja ma przynieść około 200 tysięcy miejsc pracy i obniżyć ceny usług przez uwolnienie konkurencji.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/druga;transza;deregulacji;i;juz;protesty,191,0,1597119.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/druga;transza;deregulacji;i;juz;protesty,191,0,1597119.html