Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Powrót susłów. 30 lat temu zostały wytępione

Nieistotne

50 susłów wyhodowanych w poznańskim ogrodzie zoologicznym zostało wypuszczonych w piątek na wolność w Jemielnie na Dolnym Śląsku. To trzecia kolonia tych zwierząt w Polsce założona w taki sposób. Susły zostały całkowicie wytępione 30 lat temu, od 2004 roku przywróceniem ich przyrodzie zajmuje się Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16455312,W_Polsce_susly_wytepiono_calkowicie_30_lat_temu__Teraz.html

Udostępnij

Rosja: obcy okręt podwodny wtargnął na wody terytorialne

Nieistotne okręt podwodny rosja USA wody terytorialne

Obcy okręt podwodny na rosyjskich wodach terytorialnych wykryła rosyjska Flota Północna 7 sierpnia, poinformowały wczoraj rosyjskie media. Według oficjalnego komunikatu grupa uderzeniowa okrętów obrony przeciwpodwodnej oraz samolot Ił-38 wyparły okręt z wód Federacji Rosyjskiej w ciągu 27 minut. „Nie był to bynajmniej jedyny w ostatnim czasie przypadek wykrycia obcego okrętu podwodnego na Morzu Barentsa”, miał powiedzieć mediom niewymieniony z nazwiska rosyjski oficer marynarki dodając, że był to najprawdopodobniej amerykański atomowy okręt podwodny typu Virginia. Amerykańskie wladze nie skomentowały komunikatu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/amerykanski-okret-podwodny-na-wodach-terytorialnych-rosji,457766,s.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/amerykanski-okret-podwodny-na-wodach-terytorialnych-rosji,457766,s.html