Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Pozostałości miasta spalonego w 1354 roku koło Barczewa

Nauka i Technologie

bada polsko-niemiecka grupa archeologiczna pod kierownictwem dr. Arkadiusza Koperkiewicza z Uniwersytetu Gdańskiego oraz Felixa Biermanna z Uniwersytetu w Getyndze. Osada Alt Wartenburg, zamieszkana przez kolonizatorów ze Śląska, leżąca między jeziorem Wadąg a rzeką Orzechówką, ok. 5 kilometrów od dzisiejszego Barczewa została spalona przez litewskie wojska księcia Kiejstuta. O istnieniu osady mówiły źródła historyczne, dokładne miejsce wskazały fotografie lotnicze i badania geofizyczne.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,16455911,Archeolodzy_odkryli__Warminskie_Pompeje__z_XIV_wieku_.html

Udostępnij

Chiny: władze cenzurują internetowe komunikatory

Nauka i Technologie cenzura chiny Internet komunikator

Za fabrykowanie i rozpowszechnianie plotek czy też powielanie plotek z zagranicznych portali za pośrednictwem internetowych komunikatorów władze chińskie aresztowały 4 osoby, a kolejne 81 zatrzymały lub oficjalnie ostrzegły, poinformowała wczoraj Agencja Prasowa Xinhua. W Chinach z Internetu korzysta 630 milionów osób, wśród których coraz popularniejsze są internetowe komunikatory. Internauci muszą zadeklarować, że będą w Sieci wspierać system komunistyczny.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prawo;w;chinach;wladza;zaciesnia;kontrole;komunikatorow;internetowych,42,0,1596970.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prawo;w;chinach;wladza;zaciesnia;kontrole;komunikatorow;internetowych,42,0,1596970.html