Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ceny żywności liczone rok do roku spadły o 6 proc

Finanse

Zmniejszyła się również rozpiętość cen między dyskontami, hipermarketami, a delikatesami. Ranking sieciowych sklepów według wysokości cen podaje raport opublikowany dziś przez portal „wp.pl”. Portal zestawił koszyk produktów żywnościowych i porównał ich ceny w najpopularniejszych sieciach. Trzy najtańsze sieci to kolejno: Auchan, Kaufland i Simply Market.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://finanse.wp.pl/kat,1033691,title,Gigantyczne-przeceny-w-polskich-sklepach,wid,16802000,wiadomosc.html

Udostępnij

Wyższe raty już w przyszłym tygodniu

Finanse kredyty hipoteczne raty rodzina na swoim

zaczną płacić pierwsi kredytobiorcy, którzy osiem lat temu skorzystali z programu „Rodzina na swoim”. Program polegał na obniżeniu odsetek płaconych przez kredytobiorców przez pierwsze 8 lat obsługi zobowiązania, bo część odsetek płacił budżet. Teraz zbliża się koniec dopłat i 190 tys. gospodarstw domowych będzie płacić pełne raty, z reguły wyższe niż przy zwykłych kredytach, bo banki udzielające kredytów w ramach programu zastosowały bardzo wysokie marże.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Zbliza-sie-wielki-kredytowy-reset-7217177.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Zbliza-sie-wielki-kredytowy-reset-7217177.html