Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Chiny: władze cenzurują internetowe komunikatory

Nauka i Technologie

Za fabrykowanie i rozpowszechnianie plotek czy też powielanie plotek z zagranicznych portali za pośrednictwem internetowych komunikatorów władze chińskie aresztowały 4 osoby, a kolejne 81 zatrzymały lub oficjalnie ostrzegły, poinformowała wczoraj Agencja Prasowa Xinhua. W Chinach z Internetu korzysta 630 milionów osób, wśród których coraz popularniejsze są internetowe komunikatory. Internauci muszą zadeklarować, że będą w Sieci wspierać system komunistyczny.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prawo;w;chinach;wladza;zaciesnia;kontrole;komunikatorow;internetowych,42,0,1596970.html

Udostępnij

Powstał rosyjski arktyczny śmigłowiec wojskowy

Nauka i Technologie prototyp rosja śmiglowiec

Wariant śmigłowca transportowego Mi-8 przystosowany do ekstremalnych warunków Arktyki, oznaczony jako Mi-8AMTSz-WA testuje koncern Russian Helicopters. Testy się kończą, zakłady lotnicze w Ułan-Ude mogą na początku przyszłego roku rozpocząć seryjną produkcję. Nowy helikopter ma być zdolny do działania w niskich temperaturach oraz do lotów przy niemal każdej pogodzie i bez widoczności terenu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.defence24.pl/news_produkcja-arktycznych-smiglowcow-mi-8-od-2015-roku

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.defence24.pl/news_produkcja-arktycznych-smiglowcow-mi-8-od-2015-roku