Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Donieck: separatyści żądają zawieszenia broni

Świat

„Mamy nadzieję, że wspólnota międzynarodowa wpłynie na krwiożercze, kijowskie władze i Donieck nie powtórzy losu Stalingradu”, napisał w odezwie szef rządu samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej, były minister spraw wewnętrznych Ukrainy pod rządami obalonego prezydenta Janukowycza Ołeksandr Zacharczenko. Jesteśmy gotowi do zawieszenia broni, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się katastrofy humanitarnej. Jeśli strona rządowa się nie zgodzi, ostrzegł Zacharczenko, separatyści będą do końca walczyć z „faszystami i okupanytami”. Wedlug separatystów Donieck został okrążony, nie ma połączenia z Ługańskiem, w mieścia brakuje leków, wody i prądu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1198905,Dramatyczny-apel-separatystow-z-Doniecka-

Udostępnij

Sudan: półtora miliona ludzi może umrzeć z głodu

Świat głód Human Rights Watch ludobójstwo ONZ sudan połudnowy wojna

Kilkadziesiąt tysięcy osób zostało zamordowanych w Sudanie Południowym w ciągu ostatnich miesięcy. Dokładnych danych nikt nie zna. Półtora miliona uciekinierów koczuje poza wioskami i miastami. Do tego dochodzi 200 tysięcy uciekinierów z sąsiednich prowincji. W ciągu kilku tygodni ludzie ci umrą z glodu, jeśli nie zostanie dostarczona im pomoc alarmuje Human Rights Watch. Zrzuty z samolotów organizowane przez ONZ nieznacznie tylko poprawiają sytuację. W Sudanie Południowym trwa wojna między armią rządową a żołnierzami lojalnymi wobec byłego wiceprezydenta kraju, której towarzyszą masowe morderstwa na tle etnicznym i grabieże na ogromną skalę.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/69992,1131844-Alarm-dla-Sudanu-Poludniowego.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/69992,1131844-Alarm-dla-Sudanu-Poludniowego.html