Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Nie centra handlowe, a internetowe sklepy i dyskonty

Gospodarka

Liczba klientow kupująych w wielkich centrach handlowych czy choćby je odwiedzających spada miesiąc po miesiącu w tym roku, razem o 6,2 proc. Klienci przenoszą się albo do sklepów internetowych, albo do dyskontów. Mimo to powstają wciąż nowe centra, w tym roku zbudowanych zostało 13, a powiększonych – 3.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-centra-handlowe-coraz-mniej-popularne,nId,1482717

Udostępnij

Kolejne ognisko afrykańskiego pomoru świń (ASF)

Gospodarka afrykański pomór świń

Zwierze zarażone ASF wykryły służby weterynaryjne w gospodarstwie rolnym w gminie Gródek w powiecie białostockim, w odległości 3 km od gospodarstwa, w którym przed tygodniem też znaleziono chore świnie. Wokół obydwóch gospodarstw służby weterynaryjne wyznaczyły 10-kilometrową strefę z ograniczeniami, w niej 7-km strefę zagrożoną i 3-km strefę zapowietrzoną . W Polsce po raz pierwszy wirus afrykańskiego pomoru świń wykryty został u padłych dzików w połowie lutego. Dotychczas stwierdzono dziewięć ognisk tej choroby u dzików i dwa u świń- wszystkie chore zwierzęta znaleziono w pobliżu polsko-białoruskiej granicy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://agrobiznes.money.pl/artykul/drugie-ognisko-afrykanskiego-pomoru-swin,204,0,1596620.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://agrobiznes.money.pl/artykul/drugie-ognisko-afrykanskiego-pomoru-swin,204,0,1596620.html