Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Sudan: półtora miliona ludzi może umrzeć z głodu

Świat

Kilkadziesiąt tysięcy osób zostało zamordowanych w Sudanie Południowym w ciągu ostatnich miesięcy. Dokładnych danych nikt nie zna. Półtora miliona uciekinierów koczuje poza wioskami i miastami. Do tego dochodzi 200 tysięcy uciekinierów z sąsiednich prowincji. W ciągu kilku tygodni ludzie ci umrą z glodu, jeśli nie zostanie dostarczona im pomoc alarmuje Human Rights Watch. Zrzuty z samolotów organizowane przez ONZ nieznacznie tylko poprawiają sytuację. W Sudanie Południowym trwa wojna między armią rządową a żołnierzami lojalnymi wobec byłego wiceprezydenta kraju, której towarzyszą masowe morderstwa na tle etnicznym i grabieże na ogromną skalę.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/69992,1131844-Alarm-dla-Sudanu-Poludniowego.html

Udostępnij

Irak: U.S. Air Force zbombardowało pozycje dżihadystów

Świat dżihad irak państwo islamskie USA

Dwie laserowo sterowane bomby zrzuciły wczoraj na pozycje artylerii dżihadystów z Państwa Islamskiego w Iraku amerykańskie myśliwce F-18 z lotniskowca „George Bush”. Wcześniej pozycje Państwa Islamskiego bombardował dron, a po nim siedem myśliwców. Rzecznik Pentagonu admirał John Kirby poinformował, że zaatakowana artyleria dzihadystów była używana przeciwko broniącym miasta Erbil w Kurdystanie. Stany Zjednoczone rozpoczęły również zrzucanie z samolotów pomocy humanitarnej dla uchodźców.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/news-usa-ponownie-zbombardowaly-pozycje-dzihadystow,nId,1482714

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/news-usa-ponownie-zbombardowaly-pozycje-dzihadystow,nId,1482714