Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Srebrny medal Mistrzostw Świata zdobyły polskie kajakarki

Nieistotne

Czwórka kajakowa w składzie Marta Walczykiewicz, Edyta Dzieniszewska, Karolina Naja i Beata Mikołajczyk zdobyła srebrny medal mistrzostw świata w Moskwie na dystansie 500 m. Polski przegrały o 0,7 sek. z Węgierkami, brązowy medal wywalczyły Białorusinki. Mistrzostwa odbywają się na olimpijskim torze Kryłackoje.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/43/265/Artykul/1198566,MS-w-kajakarstwie-Polki-ze-srebrnym-medalem

Udostępnij

Straż pożarna oczyszcza rzekę i myje kaczki

Nieistotne kaczki rzeka straż pożarna sudół zanieczyszczenie wody

Czarna, bardzo kleista maź płynie od trzech dni niewielką rzeczką Sudół na przedmieściach Krakowa. Po raz pierwszy straż pożarna zaalarmowana przez mieszkańców okolicznych domów oczyszczała rzekę i stawiała zapory w czwartek. Potem jeszcze dwukrotnie rzeką spływały setki kilogramów substancji, która okazała się plastyfikatorem do produkcji tworzyw sztucznych. Wczoraj mazi było w rzece tak dużo, że posklejała pióra pływającym po niej kaczkom. Myciem kaczek, którym grozi śmierć, obiecali zająć się strażacy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,16451894,Rzeka_Sudol_plynie_czarna_maz__Oblepila_ptaki.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,16451894,Rzeka_Sudol_plynie_czarna_maz__Oblepila_ptaki.html