Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Powstał rosyjski arktyczny śmigłowiec wojskowy

Nauka i Technologie

Wariant śmigłowca transportowego Mi-8 przystosowany do ekstremalnych warunków Arktyki, oznaczony jako Mi-8AMTSz-WA testuje koncern Russian Helicopters. Testy się kończą, zakłady lotnicze w Ułan-Ude mogą na początku przyszłego roku rozpocząć seryjną produkcję. Nowy helikopter ma być zdolny do działania w niskich temperaturach oraz do lotów przy niemal każdej pogodzie i bez widoczności terenu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.defence24.pl/news_produkcja-arktycznych-smiglowcow-mi-8-od-2015-roku

Udostępnij

Przeciętniacy rządzą polską nauką

Nauka i Technologie nauka uczelnie uczeni

Uczelnie nie zatrudniają młodych, świetnych naukowców, bo etaty blokują przeciętni. Typowy polski naukowiec to człowiek, który mozolnie pisał prace zdobywając kolejne stopnie i tytuły naukowe, ale ani on, ani jego prace niczego do nauki nie wnoszą. Takich jest większość, więc skutecznie blokują kariery ludziom, którzy chcą uprawiać naukę, a nie mieć etaty na uczelniach. „Gazeta Wyborcza” w weekendowym wydaniu publikuje rozmowę z profesorem Maciejem Żyliczem, prezesem Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-dyktatura-przecietniakow-na-polskich-uczelniach,nId,1482709

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-dyktatura-przecietniakow-na-polskich-uczelniach,nId,1482709