Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Przeciętniacy rządzą polską nauką

Nauka i Technologie

Uczelnie nie zatrudniają młodych, świetnych naukowców, bo etaty blokują przeciętni. Typowy polski naukowiec to człowiek, który mozolnie pisał prace zdobywając kolejne stopnie i tytuły naukowe, ale ani on, ani jego prace niczego do nauki nie wnoszą. Takich jest większość, więc skutecznie blokują kariery ludziom, którzy chcą uprawiać naukę, a nie mieć etaty na uczelniach. „Gazeta Wyborcza” w weekendowym wydaniu publikuje rozmowę z profesorem Maciejem Żyliczem, prezesem Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-dyktatura-przecietniakow-na-polskich-uczelniach,nId,1482709

Udostępnij

Komputery rządu Ukrainy oraz ambasad w Kijowie są zainfekowane

Nauka i Technologie Financial Times komputery symantec ukraina złośliwe oprpgramowanie

twierdzi firma Symantec w raporcie, na który powołuje się dziennik „Financial Times” dodając, że informację tę potwierdzają nieoficjalnie źródła związane z wywiadem. Według raportu komputery w Kijowie zostały zainfekowane w roku 2012 złośliwym oprogramowaniem o nazwie Wąż, znanym też jako Uroboros. Dzięki temu hakerzy mogą przejmować kluczowe informacje. Zainfekowane są też, twierdzi Symantec, komputery w ambasadach co najmniej dziewięciu krajów, w tym Polski, Niemiec, Chin i Belgii.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ft-rosyjski-cyberatak-na-biuro-premiera-ukrainy-i-ukrainskie-ambasady/2s1v0

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ft-rosyjski-cyberatak-na-biuro-premiera-ukrainy-i-ukrainskie-ambasady/2s1v0