Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Kolejne ognisko afrykańskiego pomoru świń (ASF)

Gospodarka

Zwierze zarażone ASF wykryły służby weterynaryjne w gospodarstwie rolnym w gminie Gródek w powiecie białostockim, w odległości 3 km od gospodarstwa, w którym przed tygodniem też znaleziono chore świnie. Wokół obydwóch gospodarstw służby weterynaryjne wyznaczyły 10-kilometrową strefę z ograniczeniami, w niej 7-km strefę zagrożoną i 3-km strefę zapowietrzoną . W Polsce po raz pierwszy wirus afrykańskiego pomoru świń wykryty został u padłych dzików w połowie lutego. Dotychczas stwierdzono dziewięć ognisk tej choroby u dzików i dwa u świń- wszystkie chore zwierzęta znaleziono w pobliżu polsko-białoruskiej granicy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://agrobiznes.money.pl/artykul/drugie-ognisko-afrykanskiego-pomoru-swin,204,0,1596620.html

Udostępnij

W 4300 firmach branży mięsnej były nieprawidłowości

Gospodarka branża mięsna kontrola ministerstwo rolnictwa

Do prokuratury trafiło 435 zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa, 204 firmy z branży mięsnej zostały zamknięte, kary pieniężne i mandaty wyniosły blisko 3 mln zł. Państwowe służby weterynaryjne skontrolowały ponad 66 tys. firm branży mięsnej, od transportu zwierząt do handlu, w trakcie akcji „zero tolerancji” zarządzonej w kwietniu ubiegłego roku przez Ministerstwo Rolnictwa. Nieprawidłowości stwierdzili w 6 proc. skontrolowanych przedsiębiorstw.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-4300-nieprawidlowosci-po-kontroli-w-branzy-miesnej,nId,1481797

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-4300-nieprawidlowosci-po-kontroli-w-branzy-miesnej,nId,1481797