Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Putin zwołał Radę Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej

Świat

Pilną naradę ze stałymi członkami Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej zwołał dziś prezydent Rosji Władimir Putin. Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow poinformował, że tematem jest sytuacja na Ukrainie, która przybiera rozmiary katastrofy humanitarnej. Radę tworzą premier, przewodniczący Dumy Państwowej i Rady Federacji, szef kancelarii prezydenta administracji oraz szefowie najważniejszych resortów i szefowie służb specjalnych. Jak pisaliśmy, Rosja zgromadziła przy granicy ze wschodnią Ukrainą ok. 20 tys. żołnierzy z rosyjskimi emblematami sił pokojowych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/putin-zwoluje-pilna-narade-rady-bezpieczenstwa-fr-katastrofa-humanitarna-na-ogromna-skale,457419.html

Udostępnij

U.S. Air Force przeciw ludobójstwu w Iraku

Świat dżihad ludobójstwo państwo islamskie USA

Zezwolił na precyzyjne ataki lotnicze na islamistów w Iraku prezydent USA Barack Obama, aby zapobiec ludobójstwu. Oświadczył, że lotnictwo ma działać ostrożnie i odpowiedzialnie i dodał, że siły zbrojne Stanów Zjednoczonych nie wrócą na irackie terytorium. Według ONZ około 200 tysięcy chrześcijan i jazydów jest zagrożonych śmiercią z rąk dżihadystów. Amerykańskie samoloty wojskowe zrzuciły żywność i wodę pitną w górach Sindżar w pobliżu granicy z Syrią, gdzie ukrywają się jazydzi.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-obama-zezwolil-na-ataki-na-islamistow,nId,1481667

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-obama-zezwolil-na-ataki-na-islamistow,nId,1481667