Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Program zwalczania nowotworów nie działa jak powinien

Polska

Chorzy za długo czekają na radioterapię, za mało kobiet zgłasza się na mammografię i na cytologię, niższa od europejskiej jest wykrywalność nowotworów, a wyniki ich leczenia znacznie odbiegają od średnich europejskich, twierdzi Najwyższa Izba Kontroli w opublikowanym właśnie raporcie. Izba badała realizację Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych od 2009 do 2013 roku. NIK podkreśla, że od 2006 roku, w którym program zaczął działać sytuacja chorych na raka znacznie się poprawiła, „jednak cały projekt nie działa tak dobrze, jak powinien, a pacjenci wciąż zbyt długo czekają na rozpoczęcie leczenia napromieniowaniem, co zmniejsza ich szanse na wyleczenie”

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tech.money.pl/medycyna/artykul/nik-negatywnie-o-realizacji-przez-mz-programu-zwalczania-nowotworow,53,0,1596213.html

Udostępnij

Nie ma chętnych na uniwersyteckie filozofie i filologie

Polska kandydaci rekrutacja studia uniwersytet

Na Uniwersytecie Łódzkim na etnologię zapisało się 14 osób, a na archeologię 10, władze uczelni rozważają, czy uruchamiać te kierunki. Na uniwersytetach wciąż trwa rekrutacja, przede wszystkim na humanistyczne kierunki studiów. Nie ma mowy o konkursach świadectw, przyjmowani są wszyscy chętni.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Malo-nas-do-Platona,wid,16804187,wiadomosc.html?ticaid=11339f

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Malo-nas-do-Platona,wid,16804187,wiadomosc.html?ticaid=11339f