Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Nie ma chętnych na uniwersyteckie filozofie i filologie

Polska

Na Uniwersytecie Łódzkim na etnologię zapisało się 14 osób, a na archeologię 10, władze uczelni rozważają, czy uruchamiać te kierunki. Na uniwersytetach wciąż trwa rekrutacja, przede wszystkim na humanistyczne kierunki studiów. Nie ma mowy o konkursach świadectw, przyjmowani są wszyscy chętni.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Malo-nas-do-Platona,wid,16804187,wiadomosc.html?ticaid=11339f

Udostępnij

Afera taśmowa: rozpoczęły się trzy śledztwa

Polska afera taśmowa bartłomiej sienkiewicz marek belka roman giertych wprost

Prokuratura Okręgowa w Łomży sprawdza, czy prokuratorzy z Warszawy nie przekroczyli uprawnień i dopełnili obowiązków „w zakresie żądania wydania rzeczy” w redakcji tygodnika „Wprost”. Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi śledztwo w sprawie domniemanego przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych: prezesa Rady Ministrów, ministra spraw wewnętrznych i prezesa Narodowego Banku Polskiego. Ta sama prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie ustalenia, czy między 18 sierpnia 2011 r. a 5 lipca 2014 r. stosowano „bezprawne groźby polegające na rozgłaszaniu wiadomości uwłaczającej czci Jana Kulczyka w celu zmuszenia go do określonego działania.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1197054,Prokuratura-wszczela-sledztwo-w-sprawie-przeszukan-we-Wprost/

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1197054,Prokuratura-wszczela-sledztwo-w-sprawie-przeszukan-we-Wprost/