Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Największa na świecie łódź solarna w Grecji

Nauka i Technologie

Podwodne badania ludzkich osad w jaskini Franchthi w Grecji wesprze katamaran „Turanor PlanerSolar” zasilany energią słoneczną. Na jego pokładzie urządzone zostanie laboratorium. Łódź ma 31 metrów i pływa pod szwajcarską banderą.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16357092/najwieksza-lodz-solarna-przybila-do-greckiego-wybrzeza

Udostępnij

Jeśli widać, to i słychać: dźwięk z obrazu

Nauka i Technologie Adobe drgania dźwięk Microsoft MIT

Odtworzyli wypowiadane przez ludzi słowa analizując wibracje leżącej przed nimi paczki chipsów, którą filmowano z odległości 4,5 metra przez szybę nieprzepuszczającą dźwięku naukowcy z MIT, Microsoftu i Adobe. Opracowali algorytm, który odtwarza dźwięki na podstawie analizy zarejestrowanych na filmie drgań wywołanych nimi, również ludzką mowę. Udało im się odtworzyć dźwięk z drgań kawałka folii aluminiowej, liści rośliny doniczkowej, a nawet powierzchni wody.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wolnemedia.net/nauka/podsluchiwanie-obrazem/

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wolnemedia.net/nauka/podsluchiwanie-obrazem/