Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Jeśli widać, to i słychać: dźwięk z obrazu

Nauka i Technologie

Odtworzyli wypowiadane przez ludzi słowa analizując wibracje leżącej przed nimi paczki chipsów, którą filmowano z odległości 4,5 metra przez szybę nieprzepuszczającą dźwięku naukowcy z MIT, Microsoftu i Adobe. Opracowali algorytm, który odtwarza dźwięki na podstawie analizy zarejestrowanych na filmie drgań wywołanych nimi, również ludzką mowę. Udało im się odtworzyć dźwięk z drgań kawałka folii aluminiowej, liści rośliny doniczkowej, a nawet powierzchni wody.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wolnemedia.net/nauka/podsluchiwanie-obrazem/

Udostępnij

Ponad 1,2 miliarda haseł i loginów wykradli rosyjscy hakerzy

Nauka i Technologie hakerzy hasło Hold Security kradzież login

Poinformowała o tym amerykańska firma Hold Security specjalizująca się w zabezpieczeniach po siedmiomiesięcznych badaniach. Skradzione dane pochodzą z 420 tysięcy stron internetowych na całym świecie, od niewielkich należących do prywatnych osób, po strony dużych korporacji i organizacji. Hasła i loginy są sprzedawane i kupowane na czarnym rynku; służą przestępcom do wykradania informacji albo pieniędzy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://pclab.pl/news59039.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://pclab.pl/news59039.html