Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Chiny: zginęło 75 robotników, rząd kontroluje BHP

Gospodarka

Zawiesiło pracę 268 fabryk, w których podczas obróbki metali powstaje pył na wschodzie kraju. W fabrykach tych chińskie władze rozpoczęły badanie poziomu bezpieczeństwa pracy. Kontrole bezpieczeństwa pracy są reakcją na katastrofę w fabryce Zhongrong Metal Products Co Ltd. zajmującej się polerowaniem piast do kół. W wyniku eksplozji pyłów przemysłowych zginęło tam 2 sierpnia 75 pracowników.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/po-wypadku-chiny-zamykaja-blisko-200-fabryk-ze-wzgledow-bezpieczenstwa,457004.html

Udostępnij

Wybory samorządowe: otwarcie w listopadzie

Gospodarka inwestycje wybory samorządowe

Samorządy gmin sztucznie opóźniają oddanie do użytku inwestycji, żeby uroczyście otworzyć je przed samymi wyborami, które mają się odbyć w listopadzie, pisze „forsal.pl”. Portal przytacza przykład drogi gotowej już od ponad miesiąca, ale czekającej na uroczyste otwarcie albo szpitala, który zbudowany został pół roku temu, ale wciąż stoi zamknięty czekając na przedwyborcze otwarcie. Budowa kolejnego odcinka warszawskiego metra zakończy się we wrześniu, ale odcinek otwarty zostanie dopiero w listopadzie, tuż przed wyborami.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/814574,choc-sa-gotowe-czekaja-do-wyborow-inwestycje-przedwyborcze.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/814574,choc-sa-gotowe-czekaja-do-wyborow-inwestycje-przedwyborcze.html