Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Wojna handlowa: Rosja zakazuje importu żywności

Świat

Rząd Rosji zakazał dziś importu płodów rolnych i artykułów spożywczych z UE, USA, Kanady, Australii i Norwegii, realizując wczorajszy dekret prezydenta Władimira Putina. Na liście zakazanych produktów nie ma baraniny, ale hodowcy z Australii, największego jej eksportera, sami wstrzymali dostawy do Rosji. Zakaz nie objął Japonii, choć nałożyła ona sankcje i Szwajcarii, która – jak pisaliśmy – umożliwia rosyjskim przedsiębiorstwom omijanie sankcji.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,16438698,Putin_zakazuje_importu_zywnosci_z_UE_i_USA__Wlasnie.html

Udostępnij

Rosja: odwetowy dekret prezydenta

Świat dekret putin rosja sankcje zakaz importu

Roczny zakaz importu „niektórych produktów rolnych, surowców i artykułów spożywczych”albo jego ograniczenie ma wprowadzić rząd Rosji zgodnie z podpisanym wczoraj dekretem prezydenta Władmira Putina. Zakaz lub ograniczenia dotyczyć mają krajów, które wprowadziły sankcje przeciwko FR lub przyłączyły się do nich. W czasie obowiązywania ograniczeń obowiązkiem rządu będzie „zapewnienie równowagi na rynkach towarowych i niedopuszczenie do gwałtownego wzrostu cen produktów rolnych i żywnościowych”. Dekret nakazuje ponadto, żeby rząd wspólnie z producentami rolnymi i sieciami handlowymi poczynił kroki zmierzające do zwiększenia oferty rodzimych towarów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16338485/rosja-odpowiada-na-sankcje-putin-zakazal-importu-produktow-rolnych

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16338485/rosja-odpowiada-na-sankcje-putin-zakazal-importu-produktow-rolnych