Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

„Atlas polskiej obecności za granicą”

Polska

Poza granicami Polski mieszka od 18 do 20 milionów Polaków i osób polskiego pochodzenia. Ministerstwo Spraw Zagranicznych przygotowało „Atlas polskiej obecności za granicą”, który miał już wydanie książkowe, a teraz dostępny jest w Internecie. Atlas zawiera dane z 33 krajów, wcześniej zebrane w „Raporcie o sytuacji Polonii i Polaków za granicą” z 2013 r., dotyczące jednej z największych diaspor na świecie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.kresy.pl/wydarzenia?zobacz/msz-przedstawil-raport-o-sytuacji-polonii

Udostępnij

Wielkie szkody wyrządziła nocna ulewa nad Małopolską

Polska małopolska powódź ulewa

Ewakuowani zostali pacjenci zalanego wodą szpitala w miejscowości Szczyrzyc, zalane są domy, nieprzejezdne drogi, zerwane mosty i linie energetyczne. Intensywna nocna ulewa wyrządziła ogromne szkody w Małopolsce. Najmocniej ucierpieli mieszkańcy powiatów limanowskiego i myślenickiego.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16336022/tragiczne-w-skutkach-oberwanie-chmury-nad-malopolska-zobacz-filmy-i-zdjecia-widzow-tvp-info

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16336022/tragiczne-w-skutkach-oberwanie-chmury-nad-malopolska-zobacz-filmy-i-zdjecia-widzow-tvp-info