Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Lawiny błotne w Bośni i Serbii

Nieistotne

W wielu miejscach zeszły lawiny błotne, a wzbierające rzeki zalały setki domów i zablokowały lokalne drogi w wyniku ulewnych deszczów padających od wtorku w Bośni i Hercegowinie oraz w Serbii. Władze bośniackie ogłosiły stan wyjątkowy. Największa od 120 lat powódź, która spowodowała śmierć 51 osób oraz wyrządziła wielomiliardowe straty, w maju tego roku zalała ok. 40 proc. powierzchni Bośni i Hercegowiny; jak wówczas pisaliśmy, blisko jedna czwarta mieszkańców opuściła domy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-lawiny-blotne-w-serbii-oraz-w-bosni-i-hercegowinie,nId,1481041

Udostępnij

Separatyści na YouTubie: przeciw nam armie całego świata

Nieistotne czesi Holendrzy Polacy separatyści ukraina USA wojna

Amerykańskie drony i samoloty niewidzialne dla radarów, śmigłowce Apache, czołgi Abrams i Hummery widział separatysta na lotniskach w Dniepropietrowsku i Charkowie. Inny zapewnia, że przy zabitym znaleziono amerykańskie dokumenty, kolejny twierdzi, że po stronie rządowej walczą z nimi Czesi, Holendrzy, a w Siewierodoniecku jest 800 Polaków. Jest też niezbity dowód tych wszystkich rewelacji: nóż z napisem „USA”. Zamieszczony 1 sierpnia na YouTubie film złożony z wypowiedzi separatystów oraz prezentacji noża trwa 28 minut i 32 sekundy. Do dzisiejszego południa obejrzało go 112 191 osób.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/956150,1131395-Prorosyjscy-separatysci-opowiadaja-o-wsparciu-z-Zachodu-dla-Ukrainy.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/956150,1131395-Prorosyjscy-separatysci-opowiadaja-o-wsparciu-z-Zachodu-dla-Ukrainy.html