Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Wybory samorządowe: otwarcie w listopadzie

Gospodarka

Samorządy gmin sztucznie opóźniają oddanie do użytku inwestycji, żeby uroczyście otworzyć je przed samymi wyborami, które mają się odbyć w listopadzie, pisze „forsal.pl”. Portal przytacza przykład drogi gotowej już od ponad miesiąca, ale czekającej na uroczyste otwarcie albo szpitala, który zbudowany został pół roku temu, ale wciąż stoi zamknięty czekając na przedwyborcze otwarcie. Budowa kolejnego odcinka warszawskiego metra zakończy się we wrześniu, ale odcinek otwarty zostanie dopiero w listopadzie, tuż przed wyborami.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/814574,choc-sa-gotowe-czekaja-do-wyborow-inwestycje-przedwyborcze.html

Udostępnij

Rząd przeznaczył 3 mld zł na wsparcie polskiego eksportu

Gospodarka eksport promocja rząd

Według rządowego programu misje gospodarcze, konferencje i kampanie promocyjne mają propagować na świecie polskie produkty przez najbliższych 6 miesięcy. Co najmniej dwa razy w miesiącu będą organizowane polskie misje gospodarcze za granicę. Polskie produkty będą promowane między innymi w Indiach, Indonezji, krajach bałkańskich, w Afryce.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/814504,rzad-wesprze-eksport-bedzie-promowal-produkty-w-indiach-i-indonezji.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/814504,rzad-wesprze-eksport-bedzie-promowal-produkty-w-indiach-i-indonezji.html